Забележка: Страницата в смарт телефон и таблет се вижда най-добре в хоризонтална ориентация.
Информация за GOES магнитометъра
GOES Hp графиката съдържа едноминутната осреднена паралелна компонента на магнитното поле в нанотесли (nT), която се измерва от GOES-13 (W75) и GOES-15 (W89). Компонентата Hp е перпендикулярна на плана на сателитната орбита и Hp всъщност е паралелна на оста на въртене на Земята. Ако тези данни спаднат близо до нулата, или по-малко, когато сателитът е откъм дневната страна, това може да се дължи на компресия на магнетопаузата на Земята в рамките на геосинхронната орбита, излагайки спътника на отрицателни и/или силно променливи магнитни полета. При нощната страна, ако е близо до нула, или по-малко, стойността на полето показва силни течения, които често са свързани със суббури и засилване на течения в геомагнитната опашка на Земята.
Обед (Noon) и полунощ (Midnight) местно време за спътника са нанесени като N и M. По подразбиране скалата е от 0-200 нанотесли. Скалата не по подразбиране, включваща спорадичните екстремни стойности, е нанесена в червено, за да се подчертае промяната в скалата. Обновява се на всеки 5 мин.
Информация за Sundsvall и Kiruna магнитометрите:
Магнитометърът предоставя данни в реално време на трите компонента на магнитното поле на Земята от наземно ниво. Остри отклонения в данните може да сигнализират за нарастване на геомагнитната активност.
Извивките показват отклоненията от средното. Средното е извлечено от усредняването на петте най-тихи дни в месеца. Средните стойности после са поместени в полином, като за Кируна е тристепенен. Този полином също е екстраполиран от предварителните данни.
SAM Magnetometer Project: http://www.sam-magnetometer.net/
Kiruna Magnetogram: http://www.irf.se/mag/
GOES Magnetometer: http://www.swpc.noaa.gov/products/goes-magnetometer
Магнитометър Панагюрище: http://www.geophys.bas.bg/magn_data1/dailymag_bg.php
Магнитометър ИЗМИРАН: http://forecast.izmiran.ru/
UK Magnetometer: http://www.geomag.bgs.ac.uk/data_service/space_weather/current_conditions.html
Tromsø Geophysical Observatory magnetometer: http://flux.phys.uit.no/stackplot/